در اين وبلاگ


مشاوره مامایی جوانه|مشاوره تلفنی مامایی و بارداری|Midwifery Consulting by phone

سلام؛ به وبسایت ما خوش آمدید،

گروه مشاوره مامایی جوانه در نظر دارد به جهت بالا بردن اطلاعات «بهداشتی-مامایی» شما دختران امروز و مادران فردا گام هایی را با کمک شما دوستان بردارد.

تلاش ما بر این است که اطلاعات ارائه شده در عین جامع و به روز بودن، بر روی نکات کاربردی موضوع تاکید داشته و از آوردن اسامی و اصطلاحات صرفا تخصصی اجتناب شده است.

هم چنین بخش مشاوره مامایی آنلاین، آماده پاسخگویی به سوالات شماست.

در صورت تمایل از طریق منوها و کادرهای بالای سایت، وارد اینستاگرام و تلگرام ما شده و مطالب بیشتری را ملاحظه نمایید.

مشاوره مامایی تلفنی:

9092305629 (از تلفن ثابت و در تهران)

9099071174 (از تلفن ثابت و در سراسر کشور)

کریمی؛ کارشناس مامایی

آخرین نظرات


 مشاوره مامایی تلفنی
هورمون عشق باعث وفاداری مردها به همسرانشان می‌شود...


یک پژوهش جدید نشان می‌دهد هورمون «اکسی‌توسین» که به نام «هورمون عشق» شناخته می‌شود، باعث می‌شود مردان متاهل فاصله‌شان را از زنان جذاب، حفظ کنند...
 

به گزارش لایوساینس، پژوهشگران می‌گویند بررسی آنها نشان داده اکسی‌توسین باعث می‌شود هنگامی که مردان متاهل با زنی جذاب برخورد می‌کنند، به اصطلاح «حباب شخصی‌شان» را گسترش می دهند و به او پیام می دهند: «نزدیک من نیا!» اما مردان مجرد با یا بدون اکسی‌توسین به زن زیبای بیگانه جذب می‌شوند. 

پژوهشگران در دانشگاه بن آلمان که این بررسی را انجام داده بودند، می‌گویند پژوهش‌های قبلی روی موش‌های قطبی نشان داده بود اکسی‌توسین نقشی اساسی در وفاداری میان جفت‌ها در حیوانات دارد اما این بررسی برای اولین بار نشان می‌دهد وجود اکسی‌توسین در انسان‌ها هم باعث تک‌همسری می‌شود.

بررسی‌های قبلی نشان داده‌اند اکسی‌توسین در پیوند عاشقانه میان همسران و نیز در پیوند عاطفی میان مادر و نوزاد نقش دارد. البته این هورمون ممکن است نقشی منفی در روابط میان افراد هم داشته باشد؛ زیرا می‌تواند باعث ‌شود فرد نسبت به کسانی که آنها را غریبه می‌شمارد، خوش‌بینی کمتری داشته باشد و این سوءظن ممکن‌است در موقعیت‌هایی باعث بروز پرخاشگری شود.

پژوهشگران آلمانی در این بررسی 86 مرد مجرد و متاهل را به‌ طور تصادفی به 2 گروه تقسیم کردند و به یک گروه با اسپری بینی اکسی‌توسین دادند و به گروه دیگر دارونما.

سپس یک زن جذاب به این مردان نزدیک می‌شد. به این مردان گفته شده بود که می‌توانند واکنشی نشان ندهند یا هنگامی که فاصله این زن به حدی رسید که احساس ناراحتی ‌کردند، از او بخواهند دیگر به آنها نزدیک نشود و به اصطلاح یک «حباب شخصی» برای خود ایجاد کنند. فرضیه ابتدایی این پژوهشگران این بود که تجویز اکسی‌توسین باعث جذب شدن این مردان به این زن می‌شود اما یافته‌ها نشان داد بسته به اینکه مردان در رابطه عاشقانه با زن دیگری باشند یا نه، واکنششان به نزدیک شدن این زن زیبا متفاوت است. مردان مجرد و مردانی که دارونما دریافت کرده بودند، نزدیک شدن زن زیبا تا فاصله 50 تا 60 سانتی‌متری را تحمل می‌کردند اما در مردان متاهلی که اکسی‌توسین دریافت کرده بودند، این فاصله بیشتر و در حد 70 تا 75 سانتی‌متر بود.

به گفته دانشمندان، با توجه به این یافته‌ها به نظر می‌رسد که اکسی‌توسین باعث وفاداری زوج‌ها و دوام وضعیت تک‌همسری می‌شود.

  • کریمی