در اين وبلاگ


مشاوره مامایی جوانه|مشاوره تلفنی مامایی و بارداری|Midwifery Consulting by phone

سلام؛ به وبسایت ما خوش آمدید،

گروه مشاوره مامایی جوانه در نظر دارد به جهت بالا بردن اطلاعات «بهداشتی-مامایی» شما دختران امروز و مادران فردا گام هایی را با کمک شما دوستان بردارد.

تلاش ما بر این است که اطلاعات ارائه شده در عین جامع و به روز بودن، بر روی نکات کاربردی موضوع تاکید داشته و از آوردن اسامی و اصطلاحات صرفا تخصصی اجتناب شده است.

هم چنین بخش مشاوره مامایی آنلاین، آماده پاسخگویی به سوالات شماست.

در صورت تمایل از طریق منوها و کادرهای بالای سایت، وارد اینستاگرام و تلگرام ما شده و مطالب بیشتری را ملاحظه نمایید.

مشاوره مامایی تلفنی:

9092305629 (از تلفن ثابت و در تهران)

9099071174 (از تلفن ثابت و در سراسر کشور)

کریمی؛ کارشناس مامایی

آخرین نظرات


 مشاوره مامایی تلفنی
علائم بارداری...!

شنبه, ۲۴ آبان ۱۳۹۳، ۰۶:۱۲ ب.ظ

ممکن است باردار باشید؟ احتمالا شما تا یک دوره عادت ماهیانه را از دست ندهید به علائم دیگر بارداری توجه نمی‌کنید.

اگرنظم در عادت ماهیانه شما به هم خورد و یا فاصله بین یک ماه تا ماه بعدی زیاد شد زیاد مطمئن نشوید که باردارید اما اگر علائمی ‌از علامتهای زیر را مشاهده کردید -البته همه خانمها این علائم را ندارند- و در عین حال دوره ماهانه هم قطع شد احتمال بارداری بالاست. تست حاملگی در خانه را امتحان کنید تا مطمئن شوید.

10. تورم و دردناکی سینه‌ها

یکی از علائم اولیه بارداری حساس و دردناک شدن سینه هاست که در اثر افزایش هورمونها رخ می‌دهد. این درد و سوزش شبیه دردی است که خانمها قبل از شروع عادت ماهیانه آن را تجربه میکنند که البته شدت آن در دوران حاملگی بیشتر است. از آنجا که بدن شما پس از سه ماهه اول بارداری خود را با تغییرات هورمونی بدن سازگار میکند این علائم و احساس درد بعد از این سه ماه از بین می‌رود.

9. خستگی مفرط

احساس خستگی ناگهانی؟ هیچ کس با اطمینان نمی‌داند که دلیل این خستگی در شروع دوران بارداری چیست. اما احتمالا افزایش ناگهانی هورمون پروژسترون بر روی راحتی و اسایش شما تاثیر می‌گذارد. پس از گذشت سه ماه اول دوران بارداری و وارد شدن به سه ماهه دوم احساس پر انرژی بودن می‌کنید و این احساس خستگی در شما از بین می‌رود. اگر چه خستگی در اواخر دوران بارداری ناشی از اضافه وزن و بعضی ناراحتی‌های معمولی این دوران باعث اختلال در خواب شبانه می‌شود.

8. خونریزی بعضی از خانمها

در حدود 11 یا 12 روز بعد از آبستنی خونریزی مهبلی پیدا می‌کنند. (نزدیک به زمان قطع یک دوره عادت ماهیانه) این خونریزی ممکن است در اثر بارور شدن تخمک پنهان شده در پوشش خونی درون رحم یا زهدان باشد که حدود 6 روز بعد از لقاح اتفاق می‌افتد. البته هیچ کس هنوز از دلیل آن مطمئن نیست.

7. حالت تهوع و یا استفراغ

 اکثر خانمها تا یک ماه بعد از بارداری از حالت تهوع صبحگاهی شکایتی ندارند. اما بعضی از انها کمی ‌زودتر به این حالت می‌رسند. البته نه فقط در هنگام صبح. این یک مسئله‌ای است که در هر ساعتی از شبانه روز اتفاق می‌افتد. تقریبا نیمی‌از خانمها پس از وارد شدن به سه ماهه دوم بارداری از این حالت رهایی می‌یابند. و بقیه در ماههای دیگر با این مسئله روبرو می‌شوند.

6. افزایش حساسیت به بوها

 اگر شما به تازگی باردار شده اید عادی است که از بوی کالباس یا قهوه و یا حتی بوهای خوش احساس بیزاری کنید. اگر چه هنوز هیچ کس مطمئن نیست چرا اما این تغییرات امکان دارد بر اثر افزایش مقدار هورمون استروژن در سیستم بدن باشد. شاید در این مدت غذاهای خاصی که مورد علاقه شما بوده ناگهان برایتان مشمئز کننده شوند.

5. ورم شکمی

‌تغییرات هورمونی در دوران بارداری ممکن است باعث احساس ورم مثل زمان شروع دوران عادت ماهیانه شود به همین دلیل حتی زمانی که هنوز رحم شما بزرگ نشده است لباسهایتان برایتان تنگ شود.

4. تکرر ادرار

 در اوایل بارداری امکان دارد برای رفتن به دستشویی عجله کنید. چرا؟ زیرا در این زمان میزان خون و مایعات بدن افزایش می‌یابد که باعث تولید مایعات بیشتر در کلیه شده و درنتیجه به مثانه فشار آورده و باعث تکرر ادرار می‌شود. این علامت تقریبا در 6 هفته اول سه ماهه اول شروع شده و با پیشرفت بارداری و بزرگتر شدن جنین فشار بر مثانه هم بیشتر می‌شود.

 3. قطع شدن دوره عادت ماهیانه

اگر شما از آن دسته خانمهایی هستید که دوره ماهیانه منظمی ‌دارید پس به محض قطع شدن دوره در یک زمان تست بارداری بدهید. اما اگر از آن دسته‌اید که دوره منظمی ‌ندارند به نشانه‌های دیگر هم توجه داشته باشید.

2. افزایش دمای بدن

 اگر نموداری از روند دمای بدنتان تهیه کنید متوجه می‌شوید که در طول 18 شبانه روز دمای بدن شما به طور تصاعدی بالا رفته است.

1. مدرک

 جواب آزمایش مثبت بعضی از تست کننده های بارداری در منزل دقیق نیستند و باید هفته‌ای بعد از اولین وقفه در دوره عادت ماهیانه آن را امتحان کرد. بنابراین امکان دارد در ابتدا جواب منفی بگیرید. وقتی که جواب مثبت گرفتید با پزشک خود مشورت کنید و در ضمن فراموش نکنید که مدام وضعیت فرزندتان را بررسی کرده و از آن گزارش تهیه کنید.
 
تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
اختصاصی سیمرغ     www.seemorgh.com/health
 
  • کریمی