در اين وبلاگ


مشاوره مامایی جوانه|مشاوره تلفنی مامایی و بارداری|Midwifery Consulting by phone

سلام؛ به وبسایت ما خوش آمدید،

گروه مشاوره مامایی جوانه در نظر دارد به جهت بالا بردن اطلاعات «بهداشتی-مامایی» شما دختران امروز و مادران فردا گام هایی را با کمک شما دوستان بردارد.

تلاش ما بر این است که اطلاعات ارائه شده در عین جامع و به روز بودن، بر روی نکات کاربردی موضوع تاکید داشته و از آوردن اسامی و اصطلاحات صرفا تخصصی اجتناب شده است.

هم چنین بخش مشاوره مامایی آنلاین، آماده پاسخگویی به سوالات شماست.

در صورت تمایل از طریق منوها و کادرهای بالای سایت، وارد اینستاگرام و تلگرام ما شده و مطالب بیشتری را ملاحظه نمایید.

مشاوره مامایی تلفنی:

9092305629 (از تلفن ثابت و در تهران)

9099071174 (از تلفن ثابت و در سراسر کشور)

کریمی؛ کارشناس مامایی

آخرین نظرات


 مشاوره مامایی تلفنی
فایده چربی روی پوست نوزاد هنگام تولد....!

جمعه, ۷ آذر ۱۳۹۳، ۰۸:۱۳ ب.ظ

استاد دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی گفت: بر روی بدن نوزاد چربی‌هایی به نام «ورنیکس» وجود دارد که درجه حرارت بدن طفل را حفظ می‌کند؛ به همین دلیل اگر این چربی‌ها به هر دلیلی تا 6 ساعت پس از تولد از بین برود، موجب کاهش درجه حرارت بدن نوزاد می‌شود.

 

محمدحسین سلطانزاده در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه نوزاد تا 6 ساعت پس از تولد به هیچ وجه نباید شسته شود، اظهار داشت: روی پوست نوزاد چربی‌ای به نام ورنیکس وجود دارد که درجه حرارت بدن طفل را حفظ می‌کند؛ به همین دلیل اگر این چربی‌ها به هر دلیلی تا 6 ساعت پس از تولد از بین برود، موجب از دست رفتن درجه حرارت بدن نوزاد می‌شود.

 

وی گفت: متأسفانه در اکثر بیمارستان‌ها این مسئله رعایت نمی‌‌شود و نوزاد را پس از به دنیا آمدن می‌شویند، این اقدام باعث می‌شود که دانه‌های چربی روی پوست بدن از بین رفته و درجه حرارت بدن نوزاد پایین بیاید.

 

این استاد دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی بی‌حالی، خواب‌آلودگی، رنگ پریدگی، کبودی صورت، قرمزی دست و پا و کند شدن تنفس را از عوارض کاهش درجه حرارت بدن نوزاد دانست و خاطرنشان کرد: در بعضی از موارد کاهش درجه حرارت بدن نوزاد به حدی است که منجر به شوک طفل می‌شود؛ به همین دلیل نقش دانه‌های چربی بر روی بدن نوزاد برای حفظ درجه حرارت بسیار بااهمیت است و مسئولان بیمارستان‌ها و زایشگاه‌ها باید به این نکته توجه لازم را داشته باشند.

 

  • کریمی

ورنیکس