در اين وبلاگ


مشاوره مامایی جوانه|مشاوره تلفنی مامایی و بارداری|Midwifery Consulting by phone

سلام؛ به وبسایت ما خوش آمدید،

گروه مشاوره مامایی جوانه در نظر دارد به جهت بالا بردن اطلاعات «بهداشتی-مامایی» شما دختران امروز و مادران فردا گام هایی را با کمک شما دوستان بردارد.

تلاش ما بر این است که اطلاعات ارائه شده در عین جامع و به روز بودن، بر روی نکات کاربردی موضوع تاکید داشته و از آوردن اسامی و اصطلاحات صرفا تخصصی اجتناب شده است.

هم چنین بخش مشاوره مامایی آنلاین، آماده پاسخگویی به سوالات شماست.

در صورت تمایل از طریق منوها و کادرهای بالای سایت، وارد اینستاگرام و تلگرام ما شده و مطالب بیشتری را ملاحظه نمایید.

مشاوره مامایی تلفنی:

9092305629 (از تلفن ثابت و در تهران)

9099071174 (از تلفن ثابت و در سراسر کشور)

کریمی؛ کارشناس مامایی

آخرین نظرات


 مشاوره مامایی تلفنی
خوراکی هایی که باعث کاهش عصبانیت می شوند...!

پنجشنبه, ۹ بهمن ۱۳۹۳، ۰۴:۳۲ ب.ظ

عصبانی شدن یکی از احساساتی است که نمی‌توان از انسان جدایش کرد. اما بروز این احساس قوی می‌تواند اثرات منفی برای سلامتی داشته باشد. سفت شدن عضلات، پوست قرمز، اضطراب و افزایش فشارخون و ضربان قلب همگی با عصبانیت در ارتباط هستند. در کنار اجتناب از موقعیت‌های عصبی‌کننده، ورزش کردن و تکنیک‌های آرامش بخشی، نوع تغذیه نیز یکی از عوامل اصلی در بروز یا کنترل عصبانیت است.
به گفته یک متخصص تغذیه کربوهیدرات‌ها اغلب مقصر احساس عصبانیت ما هستند. آن‌ها چیزی را که بدن ما برای غلبه کردن بر تنش‌های روزانه به آن نیاز دارد به ما نمی‌دهند. کمبود مواد مغذی، منیزیم و منگنز، ویتامین C، یا برخی از ویتامین‌های گروه B می‌توانند فرد را نسبت به یک عامل استرس بسیار فعال کنند.


همچنین کسانی که غذاهای سالم مانند میوه، سبزی‌ها و دانه‌های گیاهی می‌خورند در مقایسه با آن‌هایی که غذاهای بسته‌بندی‌شده یا فراوری‌شده مصرف می‌کنند راحت‌تر در معرض آسیب روانی هستند. به عبارت دیگر رژیم غذایی نامتعادل و پر از غذاهای فراوری شده و نیز کمبود مواد مغذی با داشتن گرایش بیشتر به خشونت و عصبانیت در ارتباط است.


اما چه غذاهایی به فروکش کردن عصبانیت کمک می‌کنند؟


کیوی از مقدار زیادی ویتامین C برخوردار است، آنتی‌اکسیدانی که برای مقابله با استرس شناخته‌شده است. همچنین سبزی‌های برگ‌دار علاوه بر داشتن این ویتامین دارای منیزیم هستند؛ ماده غذایی که مسئول آرام کردن عضلات و کاهش تشویش است.


شیره نارگیل نیز گزینه مناسبی برای کاهش میزان استرس و تنظیم قند خون است. درواقع تحقیقات نشان داده است کسانی که از این شیره مصرف می‌کنند گلوکز پایین‌تری دارند که نشان‌دهنده تمایل کمتر آن‌ها به درگیر شدن با اطرافیان است.


از دیگر غذاهایی که به کاهش استرس و کنترل عصبانیت کمک می‌کنند می‌توان به بادام، سیب‌زمینی شیرین، شکلات تلخ و بلوبری اشاره کرد.

  • کریمی

استرس

نظرات  (۱)

  • مسعود بازرگان
  • جالبه !!!!