در اين وبلاگ


مشاوره مامایی جوانه|مشاوره تلفنی مامایی و بارداری|Midwifery Consulting by phone

سلام؛ به وبسایت ما خوش آمدید،

گروه مشاوره مامایی جوانه در نظر دارد به جهت بالا بردن اطلاعات «بهداشتی-مامایی» شما دختران امروز و مادران فردا گام هایی را با کمک شما دوستان بردارد.

تلاش ما بر این است که اطلاعات ارائه شده در عین جامع و به روز بودن، بر روی نکات کاربردی موضوع تاکید داشته و از آوردن اسامی و اصطلاحات صرفا تخصصی اجتناب شده است.

هم چنین بخش مشاوره مامایی آنلاین، آماده پاسخگویی به سوالات شماست.

در صورت تمایل از طریق منوها و کادرهای بالای سایت، وارد اینستاگرام و تلگرام ما شده و مطالب بیشتری را ملاحظه نمایید.

مشاوره مامایی تلفنی:

9092305629 (از تلفن ثابت و در تهران)

9099071174 (از تلفن ثابت و در سراسر کشور)

کریمی؛ کارشناس مامایی

آخرین نظرات


 مشاوره مامایی تلفنی
راهکارهای مقابله با عفونت قارچی در سفر

۱۳۹۳/۱۲/۲۹ 

سلامت نیوز: یک جراح و متخصص زنان تاکید کرد که زنان در هنگام سفر باید حتی الامکان از لباس‌های راحت استفاده کرده و از پوشیدن شلوارهای تنگ و چسبان پرهیز کنند.

دکتر الهام السادات هاشمیان نایینی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه خارش ناحیه تناسلی در زنان یکی از مشکلاتی است که با شروع فصل گرما و استفاده از استخر یا در سفر ایجاد می‌شود، گفت: این مشکل گاه غیرقابل تحمل است ولی با استفاده از راهکارهای ساده درمانی تا قبل از رسیدن به پزشک قابل تحمل می‌شود.

وی با بیان اینکه این خارش اغلب ناشی از عفونت‌های قارچی این ناحیه است، گفت: این عفونت با علایمی مانند ترشحات سفید رنگ و پنیری شکل بروز می‌کند.

این جراح و متخصص زنان در ادامه افزود: در مواردی که دسترسی به پزشک امکان پذیر نیست، زنان می‌توانند با استفاده از کرم موضعی هیدروکورتیزون و کرم واژینال کلوتریمازول که به راحتی و بدون نسخه پزشک در هر داروخانه‌ای قابل تهیه است، به طور موقت از این مشکل، خلاصی یابند.

هاشمیان نایینی با تاکید بر اینکه ممکن است بعضی از بیماران نسبت به درمان مذکور مقاوم شده باشند، تصریح کرد: در بسیاری از موارد ممکن است خارش زمینه عصبی داشته باشد، در این صورت استفاده از داروهای آرام بخش ضعیف موجب بهبودی می‌شود.

وی گفت: برغم بهبودی نسبی با این داروها، مبتلایان به این مشکل حتما باید جهت انجام معاینات و بررسی های لازم، به پزشک متخصص مراجعه کنند.

استفاده مکرر از شوینده‌ها ممنوع!

این جراح و متخصص زنان با اشاره به استفاده روزانه برخی زنان از مواد شوینده جهت رعایت بهداشت ناحیه تناسلی گفت: استفاده مکرر از این مواد موجب برهم زدن محیط طبیعی واژن می‌شود و خطر افزایش زمینه بروز عفونت‌های قارچی را به همراه دارد.

هاشمیان نایینی خاطر نشان کرد: شستشوی ناحیه تناسلی با آب معمولی و خشک نگه‌داشتن آن و پوشیدن لباس‌های راحت، بهترین راه پیشگیری از بروز عفونت‌های قارچی است. حتی استفاده از محلول‌های ضدعفونی‌کننده مانند بتادین یا صابون بیش از حد، نه ‌تنها فایده‌ای ندارد بلکه خود می‌تواند عامل مستعد‌کننده عفونت قارچی باشد.

وی با تاکید بر اهمیت استفاده از لباس زیر نخی در پیشگیری از این مشکل گفت: زنان به ویژه در هنگام سفر باید حتی الامکان لباس‌های راحت بپوشند و از پوشیدن شلوارهای تنگ و چسبان پرهیز کنند.

علائم بیماری

این جراح و متخصص زنان در خصوص علائم این بیماری گفت: خارش و قرمزی بارزترین علامت عفونت‌های قارچی است. واژینیت زمانی بروز می‌کند که بعضی عوامل درونی یا بیرونی سبب تغییر محیط واژن شود و به رشد بیش ‌از حد یک قارچ میکروسکوپی بینجامد.

درمان مشکل در سفر

وی تصریح کرد: خشک نگه داشتن ناحیه تناسلی مهمترین نکته در پیشگیری از عفونت قارچی است. برای پیشگیری از ابتلا به عفونت‌های قارچی، پوشیدن لباس زیرنخی، خشک کردن و تعویض لباس‌های زیر خیس یا نمدار به هنگام رفتن به دستشویی و استفاده از لبنیات به ویژه ماست توصیه می‌شود.

هاشمیان نایینی با بیان اینکه می‌توان از کرم واژینال میکونازول (miconazole) و کلوتریمازول (clotrimazole) برای درمان این مشکل به هنگام مسافرت استفاده کرد گفت: استفاده خودسرانه از این داروها در طول سفر و در صورت عدم دسترسی به پزشک بلامانع است


سلامت نیوزراهکارهای مقابله با عفونت قارچی در سفر

  • کریمی

قارچ