در اين وبلاگ


مشاوره مامایی جوانه|مشاوره تلفنی مامایی و بارداری|Midwifery Consulting by phone

سلام؛ به وبسایت ما خوش آمدید،

گروه مشاوره مامایی جوانه در نظر دارد به جهت بالا بردن اطلاعات «بهداشتی-مامایی» شما دختران امروز و مادران فردا گام هایی را با کمک شما دوستان بردارد.

تلاش ما بر این است که اطلاعات ارائه شده در عین جامع و به روز بودن، بر روی نکات کاربردی موضوع تاکید داشته و از آوردن اسامی و اصطلاحات صرفا تخصصی اجتناب شده است.

هم چنین بخش مشاوره مامایی آنلاین، آماده پاسخگویی به سوالات شماست.

در صورت تمایل از طریق منوها و کادرهای بالای سایت، وارد اینستاگرام و تلگرام ما شده و مطالب بیشتری را ملاحظه نمایید.

مشاوره مامایی تلفنی:

9092305629 (از تلفن ثابت و در تهران)

9099071174 (از تلفن ثابت و در سراسر کشور)

کریمی؛ کارشناس مامایی

آخرین نظرات


 مشاوره مامایی تلفنی
قرص مارولون (marvelon) باعث افزایش وزن نمی شود...!

جمعه, ۲۳ مرداد ۱۳۹۴، ۱۲:۳۰ ب.ظ
مزیتهای استفاده از مارولون:

1) مارولون علاوه بر به وجود آوردن یک قاعدگی منظم (بدون لکه بینی)، مدت زمان و مقدار خونریزی را در زنان کاهش میدهد و در نتیجه در کاهش و کنترل کمخونی بسیار موثر است.

2) مارولون عوارض شایع ضدبارداریهای ترکیبی خوراکی (شامل سردرد، تهوع و حساسیت سینه) را نسبت به ضدبارداریهای قدیمیتر کاهش میدهد. مطالعات بالینی ثابت کرده اند که پس از گذشت 2 سال از شروع مصرف مارولون احتمال رخداد تهوع به 25% و حساسیت سینه ها به 10% اولیه (سطح عارضه در اولین دوره مصرف) میرسد. 

3) مارولون علایم سندرم قبل از قاعدگی را بهبود میبخشد. این سندرم شامل حساسیت سینه­ها، نفخ شکم، سردرد، تغییرات رفتاری و دیگر علایم میباشد. مطالعات بالینی ثابت کرده است که مارولون نسبت به دیگر ضدبارداریهای قدیمیتر، بهبود موثرتری را در این علایم نشان میدهد. 

4) مارولون برخلاف ضدبارداریهای خوراکی قدیمی هیچ اثری روی فشار خون ندارد و نیز دارای حداقل اثر روی متابولیسم کربوهیدارتها و فاقد اثری روی فشار خون ندارد و نیز دارای حداقل اثر روی متابولیسم کربوهیدراتها و فاقد اثر روی انسولین و گلوکزپلاسما میباشد. علاوه بر این، مصرف مارولون در دراز مدت نسبت چربی مفید به چربی مضر را در خون افزایش میدهد. 

5) مارولون به دلیل دارا بودن پروژسترون نسل سوم و بسیار انتخابی دزوژسترول ایجاد جوش صورت، پوست چرب و پرمویی نمیکند و در بهبود، کنترل و درمان موارد مذکور موثر است.

6) مارولون برخلاف داروهای دیگر ضدبارداری هیچ اثری روی وزن مصرفکنندگان ندارد. مطالعات انجام گرفته در مورد تغییرات وزنی نشان میدهد 82% از مصرف کنندگان مارولون پس از 6 دوره هیچ تغییر وزنی قابل توجهی را نشان نداده ند.
  • کریمی