در اين وبلاگ


مشاوره مامایی جوانه|مشاوره تلفنی مامایی و بارداری|Midwifery Consulting by phone

سلام؛ به وبسایت ما خوش آمدید،

گروه مشاوره مامایی جوانه در نظر دارد به جهت بالا بردن اطلاعات «بهداشتی-مامایی» شما دختران امروز و مادران فردا گام هایی را با کمک شما دوستان بردارد.

تلاش ما بر این است که اطلاعات ارائه شده در عین جامع و به روز بودن، بر روی نکات کاربردی موضوع تاکید داشته و از آوردن اسامی و اصطلاحات صرفا تخصصی اجتناب شده است.

هم چنین بخش مشاوره مامایی آنلاین، آماده پاسخگویی به سوالات شماست.

در صورت تمایل از طریق منوها و کادرهای بالای سایت، وارد اینستاگرام و تلگرام ما شده و مطالب بیشتری را ملاحظه نمایید.

مشاوره مامایی تلفنی:

9092305629 (از تلفن ثابت و در تهران)

9099071174 (از تلفن ثابت و در سراسر کشور)

کریمی؛ کارشناس مامایی

آخرین نظرات


 مشاوره مامایی تلفنی
سرگرمی مفید زمستانی برای مادران باردار...!

يكشنبه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۴، ۰۸:۰۰ ب.ظ

نی به 


چرا بافتن برای مغز مفید است

«یکی چپ، یکی راست، یکی بالا، یکی پایین! کاموای رنگی یا سفید یا...»، بافتن صرفا یک کار ساده و مکانیکی نیست و کسی طی چند ثانیه بافتن را یاد نمی گیرد. این هنر نیاز به رعایت ریتم، چابکی ذهنی و حرکت درست دست ها دارد. بعد از اتمام بافتنی، فرد احساس رضایت بالایی از کار خود پیدا می کند.

همین کار به ظاهر ساده، روشی برای درمان بسیاری از مشکلات جسمی و روحی افراد است. این نوع درمان برای همه ی افراد در هر رده ی سنی که دچار مشکلاتی رفتاری یا استرس و معلولیت و غیره هستند توصیه می شود.


وقتی می بافید از دو نیمکره مغز استفاده می کنید

عمل به ظاهر ساده ی تکان دادن میل ها و عبور دادن کاموا از آنها، تاثیر زیادی در هماهنگی مغزی دارد. اگر شروع به بافت های سخت تر کنید، توانایی و هماهنگی مغز و دو نیمکره آن بالا می رود.
زمانی که ما تنها هستیم، از سکوت برای میدان دادن به افکار منفی استفاده می کنیم. اما زمانی که مشغول بافتن هستید ،حتی اگر در سکوت نیز باشید از این احساسات منفی به دور خواهید ماند.

شاید کمی عجیب به نظر بیاید، اما بافتن یک فعالیت درمانی برای همه افراد در هر سن و با هر جنسیتی است. به عقیده ی متخصصان حتی بچه هایی که دچار مشکلات روحی روانی هستند، با تمرکز کردن روی این فعالیت بهبود زیادی پیدا می کنند. توصیه می کنیم علاوه بر اینکه خودتان بافتنی می بافید، به فرزندان تان نیز این کار را یاد بدهید.


بافتن استرس را کاهش می دهد

حتما در پارک ها یا اماکن عمومی نیز افرادی را دیده اید که میل ها و کاموایشان را در آورده و شروع به بافتن می کنند. افرادی که روی نیمکتی نشسته و حین حرف زدن با بغل دستی هایشان و یا در سکوت می بافند.

همین کار به ظاهر روزمره و مکانیکی، تاثیر شگرفی در کاهش دل نگرانی ها و استرس افراد دارد. بافتن باعث ایجاد آرامش روح و روان می شود. این فعالیت ساده ی دستی توجه و تمرکز زیادی می طلبد و باعث می شود ذهن فرد رو به نگرانی ها و استرس و اضطراب بسته بماند.


بافتن باعث بهبود خلق و خوی می شود

برخی از خانم ها عادت دارند که دور هم جمع شوند و با هم بافتنی ببافند. بافتن در کنار افراد دیگر، یک کار اجتماعی است و باعث ایجاد روابط دوستانه ی بهتر و جدیدتری می شود. بنابراین بخصوص به خانم های خانه دار و سالمند توصیه می شود که برای بهبود خلق و خوی و رفع تنهایی تان، حتما به بافتن بافتنی در کنار همسایه ها و آشنایان اقدام کنید.

زمانی که ما تنها هستیم، از سکوت برای میدان دادن به افکار استفاده می کنیم. در این صورت امکان اینکه افکار منفی نیز به سراغمان بیاید بیشتر است. اما زمانی که مشغول بافتنی هستید ،حتی اگر در سکوت نیز باشید از این احساسات منفی به دور خواهید ماند.


بافتن باعث بهبود توانمندی دست ها می شود

زمانی که میل ها را به دست می گیرید و شروع به بافتن می کنید، دست هایتان مانند بال پرنده ها شروع به حرکت می کند. بافتن یک کار یدی است که علاوه بر مغز و چشم ها، دست ها را نیز به صورت منظم درگیر می کند. این کار باعث افزایش قدرت دست ها نیز می شود.

این احتمال وجود دارد مادرها و مادربزرگ هایی که بافتنی می بافند، از مشکلاتی مانند آرتروز یا سندرم تونل کارپال رنج ببرند. اما در حین بافتن، همین دست ها با سرعت و قدرت و نظم مثال زدنی، به حرکت واداشته می شوند. عمل بافتن باعث می شود که دست ها به کار گرفته شوند و این کار مانع از خشکی آنها می شود.

شما می توانید برای انجام یک ورزش سالم برای دست ها و افزایش قدرت آنها، روزانه یک ساعت بافتنی ببافید. در این صورت حتی اگر دچار دردهای ناشی از آرتریت باشید، بهبود کمی حاصل خواهد شد.


بافتن باعث افزایش اعتماد به نفس می شود

بافتن صرفا برای وقت گذرانی نیست. با این کار، شما لباسی تولید می کنید که شامل ژاکت، شال گردن، جوراب، پولیور، کلاه و غیره است.

بعد از اتمام کار و دیدن حاصل آن حس خوبی به هر فردی دست می دهد. در واقع دیدن دسترنج، نوعی موفقیت است و لمس این موفقیت باعث افزایش اعتماد به نفس در فرد می شود.


حرف آخر

برای سالم ماندن عوامل متعددی باید دست به دست هم بدهند. داشتن تحرک بدنی روزانه مانند پیاده روی، نوشیدن آب کافی، داشتن تغذیه ی سالم، نوشیدن ترکیب آب و آب لیموترش و غیره جزو توصیه هایی است که در هر گوشه کناری برای سالم ماندن به شما ارائه می دهند.

ما به شما می گوییم که علاوه بر انجام تمام این کارها، خیلی زود میل و کاموا بخرید و شروع به بافتن کنید، هر چه دلتان می خواهد، با هر رنگ و طرحی که بیشترین لذت را به شما می دهد، به تنهایی یا با دوستان و اعضای خانواده. در هر صورت از همین فردا شروع کنید به بافتن!  • کریمی