در اين وبلاگ


مشاوره مامایی جوانه|مشاوره تلفنی مامایی و بارداری|Midwifery Consulting by phone

سلام؛ به وبسایت ما خوش آمدید،

گروه مشاوره مامایی جوانه در نظر دارد به جهت بالا بردن اطلاعات «بهداشتی-مامایی» شما دختران امروز و مادران فردا گام هایی را با کمک شما دوستان بردارد.

تلاش ما بر این است که اطلاعات ارائه شده در عین جامع و به روز بودن، بر روی نکات کاربردی موضوع تاکید داشته و از آوردن اسامی و اصطلاحات صرفا تخصصی اجتناب شده است.

هم چنین بخش مشاوره مامایی آنلاین، آماده پاسخگویی به سوالات شماست.

در صورت تمایل از طریق منوها و کادرهای بالای سایت، وارد اینستاگرام و تلگرام ما شده و مطالب بیشتری را ملاحظه نمایید.

مشاوره مامایی تلفنی:

9092305629 (از تلفن ثابت و در تهران)

9099071174 (از تلفن ثابت و در سراسر کشور)

کریمی؛ کارشناس مامایی

آخرین نظرات


 مشاوره مامایی تلفنی
سلام 
همگی خوبید مامانای گل
یا شما خانم هایی که تازه در مرحله اقدام هستید
خدارا شکر
امشب میخواهیم در مورد جنین صحبت کنیم رشد جنین از لقاح تا پایان هفته ششم به شرح زیر است: 
هفته اول
شمارش هفته های حاملگی از روز اول آخرین پریود شروع می شود بنابراین در این هفته هنوز لقاح انجام نشده است

هفته دومهنوز لقاح انجام نشده است!!

هفته سوم
اسپرم و تخمک همدیگر را در لوله فالوپ ملاقات می کنند در خانمهایی که پریود 28 روزه دارند تخمک گذاری روز 14 سیکل صورت می گیرد قابل ذکر است که اسپرم یک کروموزومX و یک کروموزومY دارد در حالیکه تخمک دو کروموزومX دارد پس تعیین کننده جنسیت پدر است

هفته چهارم
توده سلولی در حال تقسیم به رحم می رود تا جایگاهی برای استقرار پیدا کند

هفته پنجم

اندازه جنین در این هفته 5تا 7 میلیمتر است توده سلولی به دو قسمت تقسیم شده قسمت جنینی وقسمت جفتی و پس از ان قسمت جنینی به سه لایه تقسیم شده: لایه خارجی :مغز, نخاع, پوست و مو را تشکیل میدهد لایه میانی: قلب, سیستم گردش خون, استخوان, عضله, کلیه و سیستم تناسلی را تشکیل میدهد لایه داخلی:روده ها کبد پانکراس و مثانه را می سازد

هفته ششم

اولین ضربان قلب جنین در این هفته است اندازه جنین در این هفته 8 تا 10 میلیمتر است به اندازه ناخن انگشت کوچک است.خوب بااین توضیحات وقتی تست وآزمایش خون شما مثبت مبشود در هفته ششم از اولین روز قاعدگی قلب جنین ضربان پیدا میکند یعنی تقریبا دو هفته بعد از اینکه پریودتان عقب بیفتد.اما سونوگرافیست های ما خیلی هاشون بااین دقت نمیتوانند جنین را ردیابی کنند.یعنی دیدن جنینی که اندازه اش ده میلی متر است یعنی یک سانتیمتر جثه دارد وتشخیص صدای قلبش کار سختی است
بهتر است صبور باشید اجازه بدهید جنین کمی رشد کند  وبزرگتر بشود ⭕⭕
پس بهتر برای رفتن به سونوگرافی خیلی عجله نکنید بگذارید حدود هشت هفته بروید که واقعا اگر قلب وجود داشت یا نه تکلیف روشن بشود.
این مطلب جواب خیلی از شما بودکه می پرسید:

برای شنیده شدن صدای قلب جنین چه زمانی سونوگرافی کنیم؟

پاسخگویی به سوالات:

9099071174

 • کریمی

نظرات  (۳)

 • بهاره منتظری
 • سلام
  من خیلی زود متوجه شدم که باردارم و دکتر رفتم. اما دکتر با سونوی واژینال گفت فعلا فقط دیواره آمونیاک ضخیم شده که با توجه به بتای 80 خون در این مرحله طبیعیه. یعنی در واقع من هفته چندم بودم؟
  پاسخ:
  سلام سونورا چهار هفته دیگر تکرار کنید.
  سلام من تقریبا ٢ ماهه بودم که رفتم سونو و گفت که جنین رشد نکرده و بعد از یک روز جنین سقط شد.
  میخواستم دلیل این موضوع را بدانم.
  پاسخ:
  سلام دلیل تعداد زیادی از سقط های زیر دوازده هفته نقص کرومزومی است ولی باید یک سری آزمایش مثل تیرویید را بدهید توسط یک پزشک متخصص زنان معاینه شوید.
  سلام، ببخشید برای تعیین روز تخمک گذاری، از روزی که لکه بینی دارم باید حساب کنم یا از روز شروع خونریزی، من هر ماه حدود٣-٤ روز لکه بینی دارم و ١-٢ روز هم خونریزی، سیکلم هم کاملاً مرتب و ٢٦ روزه هست،میشه لطفاً راهنمایی کنید.
  پاسخ:
  سلام اگر برای بارداری می خواهید اقدام کنید باید از روز نهم تا هیجدهم نزدیکی داشته باشید تعیین روز دقیق تخمک گذاری با سونو انجام پذیر است.